Náměty na aktivizaci žáků prostřednictvím metod čtenářské gramotnosti napříč předměty - 8 hodin

SEMINÁŘ JE NOVINKOU V NAŠÍ NABÍDCE OD JARA 2024. SEMINÁŘ BUDEME REALIZOVAT POUZE V PREZENČNĚ, A TO JAK PRO ŠKOLNÍ SBOROVNY, TAK PRO UČITELE Z RŮZNÝCH ŠKOL. V JEHO RÁMCI SI ÚČASTNÍCI SEMINÁŘE AKTIVNĚ PROJDOU VŠEMI PREZENTOVANÝMI METODAMI A V RÁMCI NÁSLEDNÉ DISKUSE BUDOU ŘEŠIT JEJICH VYUŽITELNOST V JEDNOTLIVÝCH PŘEDMĚTECH S OHLEDEM NA NAPLŇOVÁNÍ POJMENOVANÝCH VZDĚLÁVACÍCH CÍLŮ, ALE I RIZIKA A BARIÉRY, KTERÁ JSOU S JEJICH VYUŽÍVÁNÍM SPOJENÁ. 

SEMINÁŘ JE VHODNÝ PRO NOVÉ ŠABLONY Z OPERAČNÍHO PROGRAMU JAN ÁMOS KOMENSKÝ – ŠABLONA OSOBNOSTNĚ SOCIÁLNÍ A PROFESNÍ ROZVOJ PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ – VZDĚLÁVÁNÍ PRACOVNÍKŮ VE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ. V rámci této šablony je předepsáno vzdělávání v časové dotaci 8 hodin, které je možné realizovat jak v rámci jednoho semináře s časovou dotací 8 hodin, tak složením ze dvou seminářů s časovou dotací 4 hodiny ke stejnému tématu nebo dvěma různým tématům (tuto informaci máme písemně potvrzenu z MŠMT).

Číslo akreditace: seminář nemá akreditaci MŠMT, systém akreditací byl od 1. 9. 2024 zrušen

Forma vzdělávacího programu: prezenční interaktivní seminář

Časová dotace:  8 hodin

Cílová skupina: webinář je určený učitelům všech předmětů 1. i 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií, je vhodný jak pro učitele z různých škol, tak pro celé školní sborovny 

Lektor: Mgr. Michaela Hantková

Přehled témat výuky:

Teoretický východiska: čtenářské strategie, typy textů, Bloomova taxonomie, RVP ZV, ŠVP

V rámci semináře budou účastníci aktivně pracovat níže uvedenými metodami a následně budou diskutovat o možnostech jejich využití napříč předměty s ohledem na naplňování pojmenovaných vzdělávacích cílů, ale i o rizicích, která jsou s jejich využíváním spojená:

 • Práce s uměleckým, odborným a publicistickým textem

o   Klíčová slova

o   Posviť si na

o   Tabulka smyslů

o   Černá ovce

 • Práce s videem

o   3 – 2 - 1

 • Metody rozvíjející kritické myšlení a čtenářskou gramotnost

o   Skupinový pětilístek

o   Poslední slovo patří mně

o   I.N.S.E.R.T

 • Aktivity rozvíjející sociální kompetence a kompetence k učení

o   Skládankové učení (čtení)

o   Kryptex

o   Bingo

o   Lapbook

o   Minutové rande

 • Metody zpětné vazby

o   Níťák

o   Exit ticket  

o   Alfa box  

 

Nabídka pro školní sborovny:

Cena semináře pro 1 účastníka: 1200,- Kč 

 • minimální počet účastníků semináře pro školní sborovnu je 15, při menším počtu účastníků je cena za seminář 18.000,- Kč bez ohledu na počet účastníků 
 • při počtu účastníků větším než 15 sleva 50 % pro šestnáctého a dalšího účastníka (600,- Kč)
 • všichni účastníci semináře získají metodické materiály k tématu v tištěné i elektronické podobě a osvědčení

Seminář realizujeme přímo ve škole, která si ho objedná. V případě zájmu nás prosím kontaktujte nejlépe elektronicky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně na telefonu +420777048177. Můžete využít také náš poptávkový formulář, který najdete zde

 

Nabídka pro zájemce z různých škol:

Cena semináře: 1590,- Kč

Místo konání: Brno, Kounicova 39 (2. patro - učebna Nepustilovy jazykové školy)

Termín konání: pondělí 20. 5. 2024 - PRO MALÝ ZÁJEM ZRUŠENO

Účastníci obdrží metodické materiály k tématu v tištěné i elektronické podobě a osvědčení o absolvování semináře (bude vystaveno dle údajů z přihlášky, věnujte prosím pozornost jejich správnému vyplnění).

Uzavírka přihlášek: -

 

Přihlášení na seminář:

 • Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář. Automatické potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený ve formuláři červenou hvězdičkou. 
 • Hlásí-li se více účastníků z jedné školy, vyplňte prosím přihlašovací formulář pro každého účastníka zvlášť. 
 • Po obdržení přihlášky vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře
 • 24 hodin před zahájením semináře vám zašleme podrobné organizační pokyny, fakturu a odkaz pro připojení. Seminář bude veden v prostřední Microsoft Teams – tento program není třeba mít instalovaný v počítači, budete jej spouštět přímo z webového prohlížeče. 

Jméno, příjmení, titul: Email účastníka:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon: