Výuka předmětu Volba povolání v základní škole - 8 hodin

Číslo akreditace: MSMT-14522/2018-2-464

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní seminář

Hodinová dotace:  8 hodin

Cílová skupina: seminář je určen pedagogům 2. stupně základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií, přednostně pak výchovným poradcům

 

Lektor:  Mgr. Alice Vašáková

Přehled témat výuky:

  • Místo předmětu Volba povolání v systému vzdělávání v ZŠ (rámcový vzdělávací program, implementace tématu do školního vzdělávacího programu, průřezové téma).
  • Motivace učitelů k výuce předmětu Volba povolání (kvalifikace učitelů, příležitosti k rozvoji profesní kompetence, motivace k zavedení předmětu Volba povolání do systému vzdělávání ve kmenové ZŠ, analýza zdrojů ve škole).
  • Motivace žáků k volbě vzdělávací cesty (kdy a jak začít se žáky mluvit o profesní volbě, vhodné způsoby motivace, zkompetentňování žáků v rozhodování o své budoucnosti).
  • Obsah výuky v předmětu VP (konkrétní tematické oblasti: sebepoznání, proces rozhodování, plánování, orientace v trhu práce, informační zdroje. Rozvržení učiva do ročníků a časové dotace k jednotlivým tématům).
  • Metody a formy práce se žáky (konkrétní metodiky k jednotlivým tematickým oblastem, příklady dobré praxe).
  • Spolupráce škol s dalšími subjekty, informační zdroje (zdroje informací z oblasti kariérového poradenství, přehled kompetentních spolupracujících institucí).

 

Cena:  990,- Kč

 

Termín konání: -

Místo konání: Brno

  • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích 

Uzavírka přihlášek: -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno: 

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu. 

 

Pokud Vás seminář zaujal, ale termín zatím není uveřejněn nebo vám daný termín nevyhovuje, pošlete nám nezávazně předběžnou přihlášku a my vás oslovíme, jakmile bude určen přesný termín dalšího konání tohoto semináře.

 

 

Tento seminář je součástí naší nabídky od ledna 2014. S vyhodnocením zpětné vazby z realizovaných seminářů se můžete seznámit zde:

 

 

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY (PŘÍPADNĚ STŘEDNÍ ŠKOLY):