Vedení poradenského rozhovoru I - 8 hodin

Číslo akreditace: MSMT - 14522/2018-2-464 

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní sebezkušenostní seminář

Hodinová dotace: 8 hodin

Cílová skupina: seminář je určen poradenským pracovníkům školy – výchovným poradcům, metodikům prevence, speciálním pedagogům, případně dalším pracovníkům školního poradenského pracoviště

 

Lektor: Mgr. Alice Vašáková

Přehled témat výuky: 

  • Pomáhající pracovník ve školství – vymezení poradenské role a její odlišení od role učitelské, pomáhání jako kontinuum mezi pomocí a kontrolou, místo pomáhajícího pracovníka v systému školy, rizika pomáhající profese (např. konflikt rolí, koalice, očekávání).
  • Specifika poradenského rozhovoru – odlišení poradenského rozhovoru od rozhovoru běžného, důraz na dojednání spolupráce, zaměření na společně dojednaný cíl. Rozhovor jako prostředek k navození změny.
  • Kontext poradenského rozhovoru – na co všechno je třeba brát zřetel, když vedeme poradenský rozhovor.
  • Struktura poradenského rozhovoru – jednotlivé fáze rozhovoru, jejich cíl a prostředky, jak cíle dosáhnout.
  •  Techniky pro vedení poradenského rozhovoru – věnování pozornosti, naladění na partnera v rozhovoru, techniky aktivního naslouchání.

Tento kurz je koncipován jako úvod do problematiky, v případě zájmu frekventantů na něj naváže praktický, sebezkušenostní seminář Vedení poradenského rozhovoru II – jeho náplní bude trénování praktické dovednosti vedení rozhovoru se zpětnou vazbou.

 

Cena:  990,- Kč

 

Termín konání: zima 2020

Místo konání: Brno

  • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích 

Uzavírka přihlášek: -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:
 

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu. 

 

Tento seminář je v naší nabídce od září 2014. S vyhodnocením zpětné vazby z realizovaných seminářů se můžete seznámit zde:

 

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY (PŘÍPADNĚ STŘEDNÍ ŠKOLY):