Třídnické hodiny - 8 hodin

Číslo akreditace: MSMT-14522/2018-2-464

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní seminář

Hodinová dotace: Celková hodinová dotace programu je 8 hodin. Program je rozdělený na dvě části, které se mohou uskutečnit buď v jeden den, nebo je možné program rozdělit na dvě části, které se uskuteční v odpoledních hodinách s časovým odstupem 2 - 3 týdny. 

Cílová skupina: seminář je určen učitelům základních a středních škol, přednostně třídním učitelům a poradenským pracovníkům

Lektor: Mgr. Alice Vašáková

Přehled témat výuky:

  • Školní třída jako sociální skupina (základy sociální psychologie pro učitele).
  • Klima školy a klima třídy.
  • Klima třídy a možnosti jeho ovlivnění (prevence a intervence, diagnostika klimatu, možnosti ovlivnění klimatu zvenčí).
  • Motivace učitelů a žáků k pořádání třídnických hodin (mapování výhod a rizik, cesty k motivaci žáků).
  • Metodika vedení třídnických hodin (jak postupovat při plánování a realizaci třídnické hodiny).
  • Použití vhodných technik (jak si stanovit cíl třídnické hodiny, jak vybrat vhodnou techniku a jak vyhodnotit její efektivitu).
  • Rizika třídnických hodin (obtíže při nevýukové práci se třídou, nemotivovaní žáci, subjektivně pociťovaná nekompetence učitele).
  • Konkrétní témata třídnické hodiny (příklady dobré praxe, osvědčené techniky, hledání aktuálních témat pro konkrétní třídy).

 

Nabídka pro školní sborovny: 

Cena semináře pro 1 účastníka: 800,- Kč 

  • minimální počet účastníků semináře pro školní sborovnu je 12
  • při počtu účastníků větším než 15 sleva 50 % pro šestnáctého a dalšího účastníka

Seminář realizujeme přímo ve škole, která si ho objedná. V případě zájmu prosím vyplňte předběžnou přihlášku a kontaktujte nás nejlépe elektronicky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně na telefonu +420777048177.

 

Nabídka pro zájemce z různých škol: 

Cena: 990,- Kč

Termín semináře: -

Místo konání: Brno

seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích

Uzavírka přihlášek: -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email účastníka:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:
 

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu. 

 

Tento seminář je součástí naší nabídky od ledna 2014 a pravidelně ho realizujeme jak pro zájemce z různých škol, tak jako seminář pro školní sborovny. S vyhodnocením zpětné vazby z realizovaných seminářů se můžete seznámit zde: 

 

 

 

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY (PŘÍPADNĚ STŘEDNÍ ŠKOLY):