Spolupráce s rodiči v současné škole - 8 hodin

Tento seminář je v naší nabídce od ledna 2016. Jeho přípravou jsme reagovali na aktuální situaci ve školách a náměty od účastníků našich seminářů. Efektivní spolupráce s rodiči  je jednou ze základních podmínek úspěšného vzdělávání dětí a my vám nabízíme mnoho konkrétních tipů na to, jak rodiče ke spolupráci získat a jak jejich zájem udržet. Seminář je vhodný k šablonám 2.

Číslo akreditace: MSMT - 14522/2018-2-464

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní seminář

Hodinová dotace:  Celková hodinová dotace semináře je 8 hodin. Program je rozdělený na dvě části po 4 hodinách a seminář proběhne buď celý v jeden, nebo ve dvou dnech v odpoledních hodinách v časovém rozestupu 2 - 3 týdny.  

Cílová skupina: seminář je určen zejména pracovníkům vedení škol, poradenským pracovníkům a angažovaným učitelům. Je vhodné, aby se semináře účastnili pracovníci školy, kteří mají možnost iniciovat změny na systémové úrovni. Seminář je možné realizovat také jako seminář pro školní sborovnu.

 

Lektorka: Mgr. Alice Vašáková

Přehled témat výuky 

 • Motivace ke spolupráci mezi školou a rodiči
 • Zmapování aktuální situace ve školách (SWOT analýza každého účastníka)
 • Role školy jako iniciátora spolupráce
 • Příležitosti k navázání kontaktu s rodiči
 • Práce s rodiči a dětmi před nástupem do školy
 • Adaptace žáka v 1. třídě - podpora procesu, možnosti zapojení rodičů
 • Cesty k dlouhodobému udržení kontaktu s rodiči
 • Spolupráce s rodiči žáků se speciálními vzdělávacími potřebami
 • Spolupráce s rodiči neprospívajících žáků
 • Spolupráce s rodiči žáků s problematickým chováním
 • Příležitosti k setkávání učitelů a rodičů
 • Co mohou rodiče dělat pro školu a jak je k tomu motivovat

 

Cena: 990,- Kč

Termín konání:  -

Místo konání: Brno

 • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA, vstup do budovy přes terasu; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích 

Uzavírka přihlášek: -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email účastníka:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:
 

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu. 

 

S vyhodnocením zpětné vazby se můžete seznámit zde:

 

Pokud máte zájem o účast na tomto semináři, pošlete nám předběžnou přihlášku a my Vás oslovíme, jakmile bude stanovený další termín pro konání semináře.

 

 

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY (PŘÍPADNĚ STŘEDNÍ ŠKOLY):