Spolupráce pedagoga s asistentem pedagoga ve školní praxi - 8 hodin

Číslo akreditace: MSMT - 896/2018-1-47

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní sebezkušenostní seminář

Hodinová dotace: 8 hodin

Cílová skupina: seminář je určen pro dvojice učitel - asistent pedagoga z různých typů škol

Lektorka: Mgr. Alice Vašáková

Přehled témat výuky: 

  • Legislativní vymezení funkce asistenta pedagoga
  • Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami: popis změněných vzdělávacích potřeb, nároky kladené na pedagogy a asistenty
  • Co může udělat pedagog pro včlenění asistenta pedagoga do systému školy: nutné organizační kroky, proces výběru asistenta, podpora procesu adaptace ve škole, vztahová síť školy
  • Metodické vedení AP pedagogem
  • Role AP při základní pedagogické diagnostice, realizaci podpůrných opatření, zkompetentňování žáků se SVP
  • Hlavní typy činností/aktivit AP se žákem, skupinou, třídou
  • Spolupráce pedagoga s asistentem - dojednávání rolí a spolupráce, příprava na vyučování, rozdělení kompetencí, komunikace v průběhu vyučovací hodiny, koordinace činností pedagogem
  • Vliv AP na klima třídy, možnosti ovlivnění klimatu ve prospěch žáka se SVP
  • Využití potenciálu asistenta pedagoga ve škole: pomoc při vyhledávání nových informací a metod práce se žáky se SVP, spolupráce asistentů s rodiči, se školskými zařízeními atd.

Cena: 990,- Kč na osobu

Další termín konání semináře: podzim 2018

Místo konání: Brno

  • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích 

Uzavírka přihlášek: -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:
 

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno.

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu.

 

Tento velmi úspěšný seminář je v naší nabídce od září 2014 a pravidelně ho realizujeme jak seminář pro učitele a asistenty z různých škol, tak jako seminář pro školní sborovnu. S vyhodnocením zpětné vazby z realizovaných seminářů se můžete seznámit zde: 

 

 

Pokud Vás seminář zaujal, ale termín zatím není uveřejněn nebo vám daný termín nevyhovuje, pošlete nám nezávazně předběžnou přihlášku a my vás oslovíme, jakmile bude určen přesný termín dalšího konání tohoto semináře.

Přehled vzdělávacích kurzů