Rozvoj čtenářské gramotnosti ve škole - 8 hodin

Tento seminář je určený pro zájemce z různých škol i pro školní sborovny, jeho hlavním cílem je podpora čtenářské gramotnosti napříč všemi vyučovacími předměty. Přípravou semináře reagujeme poptávku škol v souvislosti s Výzvou 22. Při přípravě semináře jsme využili našich zkušeností s realizací seminářů o čtenářské gramotnosti pro učitele českého jazyka na 1. i 2. stupni ZŠ. Naše lektorky se této problematice dlouhodobě věnují a jejich semináře zaměřené na čtenářskou gramotnost v předchozích dvou letech absolvovaly stovky učitelů. V rámci semináře se jeho účastníci zaměří mimo jiné na práci s texty v naukových předmětech, na práci s knižními i internetovými informačními zdroji a také na pravidla pro tvorbu referátů v jednotlivých ročnících. 

Číslo akreditace: MSMT - 14522/2018-2-464

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní seminář

Hodinová dotace: 8 hodin

seminář je optimální realizovat celý v jeden den, může být realizován také ve dvou blocích po 4 hodinách 

 Cílová skupina: seminář je určený pro učitele různých předmětů 1. i 2. stupně základních škol

Lektorky:  Mgr. Michaela Hantková, Mgr. Pavla Šoltésová, Mgr. Iveta Matoušková

seminář povede jedna nebo dvě z uvedených lektorek v závislosti na počtu a složení účastníků semináře 

 

Přehled témat semináře:

 • Čtenářská gramotnost jako klíčová kompetence
 • Čtenářské strategie
 • Typy textů
 • Příklady dobré praxe práce s textem v různých předmětech - metody a formy
 • Využití průřezových témat pro rozvoj čtenářské gramotnosti
 • Informační zdroje ke čtenářské gramotnosti
 • Aktivity vedoucí k rozvoji čtenářství a vztahu ke knihám (čtenářské dílny, besedy, referáty, čtenářské poličky, čtenářské deníky)

 

Nabídka pro školní sborovny: 

Cena semináře pro 1 účastníka: 1000,- Kč 

 • minimální počet účastníků semináře pro školní sborovnu je 12
 • při počtu účastníků větším než 15 sleva 50 % pro šestnáctého a dalšího účastníka

Seminář realizujeme přímo ve škole, která si ho objedná. V případě zájmu prosím vyplňte předběžnou přihlášku a kontaktujte nás nejlépe elektronicky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně na telefonu +420777048177.

 

 

Nabídka pro zájemce z různých škol: 

Cena semináře pro jednoho účastníka: 1190,- Kč

 • minimální počet účastníků semináře pro školní sborovnu je 12
 • při větším počtu účastníků než 15 sleva pro šestnáctého a dalšího účastníka

Termín konání: -

Místo konání: Brno

 • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích 

Uzavírka přihlášek: -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno: 

 

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu. 


S postřehy a zkušenostmi účastníků předchozích seminářů se můžete seznámit zde:

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY (PŘÍPADNĚ STŘEDNÍ ŠKOLY):