Role školního speciálního pedagoga v systému poradenských služeb ve škole - 4 hodiny

Číslo akreditace: MSMT-14522/2018-2-464

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní seminář

Hodinová dotace: 4 hodiny

Cílová skupina: seminář je určen školním speciálním pedagogům a učitelům základních škol se specializací speciální pedagogika

Lektor: Mgr. Ivana Laciná

Přehled témat výuky:

 •  Školní speciální pedagog ve škole – jeho legislativní ukotvení, financování, spolupráce s ostatními poradenskými pracovníky ve škole, postavení v rámci školního poradenského pracoviště, skloubení práce učitele a školního speciálního pedagoga
 • Pracovní náplň a plán práce školního speciálního pedagoga, rozvrh hodin, zázemí
 • Role školního speciálního pedagoga v procesu inkluze - aplikace nové legislativy
 • Činnost školního speciálního pedagoga ve škole – příklady dobré praxe:
  • Depistážní šetření
  • Docvičování percepčních oslabení
  • Reedukace poruch učení
  • Vedení kroužků pro žáky s poruchami učení
  • Spolupráce s třídními učiteli – náslechy v hodinách a následné metodické konzultace, spolupráce při tvorbě individuálních plánů pro integrované žáky, projednávání doporučení z vyšetření žáků ve školských poradenských zařízeních, návaznost mezi 1. a 2. stupněm ZŠ

 

Cena:  650,- Kč

Termín konání: jaro 2021

Místo konání: Brno

 • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích

Uzavírka přihlášek: -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:
 

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno.

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu.

 

Tento seminář je již tradiční součástí naší nabídky. S vyhodnocením zpětné vazby z realizovaných seminářů se můžete seznámit zde:

 

 Pokud Vás seminář zaujal, ale daný termín Vám nevyhovuje, pošlete nám nezávazně předběžnou přihlášku a my Vás oslovíme, jakmile bude stanovený další termín pro jeho konání. 

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY (PŘÍPADNĚ STŘEDNÍ ŠKOLY):