Role školního speciálního pedagoga v systému poradenských služeb ve škole - 8 hodin

Číslo akreditace: MSMT – 14486/2021-3-449

Forma vzdělávacího programu: prezenční interaktivní seminář

Hodinová dotace: 8 hodin

Cílová skupina: Seminář je určen školním speciálním pedagogům a učitelům základních škol se specializací speciální pedagogika.

 

Lektorky: Mgr. Ivana Laciná, Mgr. Olga Teremová

Přehled témat výuky:

 • Školní speciální pedagog ve škole – jeho legislativní ukotvení, financování, spolupráce s ostatními poradenskými pracovníky ve škole, postavení v rámci školního poradenského pracoviště, skloubení práce učitele a školního speciálního pedagoga
 • Pracovní náplň a plán práce školního speciálního pedagoga, rozvrh hodin, zázemí
 • Činnost školního speciálního pedagoga ve škole – příklady dobré praxe:
  • Depistážní šetření
  • Docvičování percepčních oslabení
  • Reedukace poruch učení
  • Vedení kroužků pro žáky s poruchami učení
  • Spolupráce s třídními učiteli – náslechy v hodinách a následné metodické konzultace, spolupráce při tvorbě individuálních plánů pro integrované žáky, projednávání doporučení z vyšetření žáků ve školských poradenských zařízeních, návaznost mezi 1. a 2. stupněm ZŠ

 

Cena:  1190,- Kč

Termín konání: přijímáme předběžné přihlášky

Místo konání: Brno

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:
 

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno.

(pro zaslání předběžné přihlášky prosím využijte přihlašovací formulář)

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu.

 

Tento seminář je již tradiční součástí naší nabídky. S vyhodnocením zpětné vazby z realizovaných seminářů se můžete seznámit zde:

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY PREZENČNĚ

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY ONLINE

SEMINÁŘE PRO STŘEDNÍ ŠKOLY PREZENČNĚ