Role ředitele v systému poradenských služeb ve škole a společném vzdělávání - 8 hodin

Číslo akreditace: MSMT - 568/2020-3-44 

Forma vzdělávacího programu: prezenční interaktivní seminář

Hodinová dotace:  8 hodin

Cílová skupina: Seminář je určen především pro vedoucí pracovníky základních a středních škol – ředitele, případně jejich zástupce. Dále je určen pro vedoucí školních poradenských pracovišť a poradenské pracovníky pověřené koordinací poradenských služeb ve školách, kterými mohou být výchovní poradci, školní psychologové, školní speciální pedagogové nebo školní metodici prevence. Vhodná je účast minitýmů z jednotlivých škol, a to nejlépe ve složení jeden vedoucí pracovník a jeden poradenský pracovník.

 

Lektoři: RNDr. Petr Lukáš, Mgr. Lenka Ondráčková

Přehled témat výuky:

  • Poradenské služby ve škole, jejich legislativní zakotvení 
  • Funkční model poradenských služeb ve škole – školní poradenské pracoviště (struktura, personální zajištění, náplně práce, spolupráce poradenských pracovníků, hlavní aktivity) – příklad dobré praxe
  • Řízení školního poradenského pracoviště, jeho spolupráce s vedením školy a vytváření podmínek pro jeho efektivní fungování
  • Aktuální legislativa spojená s problematikou společného vzdělávání a její dopady do školní praxe
  • Financování poradenských služeb a podpůrných opatření
  • Role vedení školy při realizaci společného vzdělávání
  • Zkušenosti s realizací společného vzdělávání ve školách - příklady dobré praxe
  • Reflexe realizace společného vzdělávání ve školách - financování a realizace podpůrných opatření, připravované legislativní změny v oblasti společného vzdělávání
  • Novela vyhlášky 27/2016 platná od 1. 1. 2020 - dopady do práce škol

POZOR- podle novely vyhlášky 72/2005 (vyhláška 197/2016) platné od 1. 9. 2016 mají všechny školy poskytovat poradenské služby prostřednictvím školních poradenských pracovišť a mít program poradenských služeb, který popisuje konkrétní činnosti a odpovědnost jednotlivých poradenských pracovníků.

 

Cena:  1390,- Kč (cena platí pro 1. účastníka ze školy, cena pro dalšího účastníka z jedné školy je 1190,- Kč)

Místo konání: Brno

Termín konání: přijímáme předběžné přihlášky

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. Pokud Vám potvrzení o odeslání přihlášky na email nepřijde, odešlete přihlášku prosím ještě jednou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email účastníka:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:
 

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno.

(pro zaslání předběžné přihlášky prosím využijte přihlašovací formulář)

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu.

 

 

S vyhodnocením zpětné vazby z realizovaných seminářů se můžete seznámit zde:  

 

 

 

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY PREZENČNĚ

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY ONLINE

SEMINÁŘE PRO STŘEDNÍ ŠKOLY PREZENČNĚ