Prevence a řešení školní neúspěšnosti - 8 hodin

Číslo akreditace: MSMT – 14486/2021-3-449 

Forma vzdělávacího programu: prezenční interaktivní seminář

Hodinová dotace: 8 hodin

Cílová skupina: Seminář je určený pro učitele 1. a 2. stupně základních škol, učitele střeních škol, pro poradenské a vedoucí pracovníky ve školách. Seminář může být realizovaný jak pro učitele z různých škol, tak ro školní sborovnu.   

 

Lektor: Mgr. Lenka Ondráčková

Přehled témat výuky:

  • Prevence ve škole – osvědčené aktivity v oblasti prevence školní neúspěšnosti a prevence rizikového chování
  • Prevence školní neúspěšnosti jako jedna z oblastí poskytování poradenských služeb ve škole
  • Neúspěšný žák ve škole – identifikace oblastí, ve kterých jsou žáci neúspěšní (neprospěch, závadové chování, postavení v třídním kolektivu, apod.)
  • Příčiny školní neúspěšnosti a jejich diagnostika – spolupráce učitelů s poradenskými pracovníky ve škole, spolupráce školy a školských poradenských zařízení, spolupráce s rodiči neúspěšných žáků 
  • Jak předcházet školní neúspěšnosti u žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, při přestupu na jinou školu nebo jiný stupeň školy, u žáků s neomluvenou nebo vysokou omluvenou absencí, u žáků sociálně znevýhodněných
  • Řešení školní neúspěšnosti podle oblastí identifikovaných v 1. části semináře – role třídního učitele, spolupráce v rámci školy, spolupráce rodiny a školy, individuální podpora pro neúspěšné žáky
  • Prevence školní neúspěšnosti – vyhledávání potenciálně neúspěšných dětí a práce s nimi, preventivní práce s třídními kolektivy, apod.
  • Prevence a řešení školní neúspěšnosti ve školních dokumentech, systematická opatření v rámci školy

 

 

Nabídka pro školní sborovny: 

Cena semináře pro 1 účastníka: 800,- Kč 

  • minimální počet účastníků semináře pro školní sborovnu je 12
  • při počtu účastníků větším než 15 sleva 50 % pro šestnáctého a dalšího účastníka

Seminář realizujeme přímo ve škole, která si ho objedná. V případě zájmu prosím vyplňte předběžnou přihlášku a kontaktujte nás nejlépe elektronicky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , případně na telefonu +420777048177.

 

 

Nabídka pro zájemce z různých škol:

Cena semináře: 1190,- Kč

Místo konání: Brno

Termín konání: přijímáme předběžné přihlášky

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

 

Jméno, příjmení, titul: Email účastníka:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno 

(pro zaslání předběžné přihlášky prosím využijte přihlašovací formulář)

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu.  

 

S postřehy kolegů, kteří seminář již absolvovali, se můžete seznámit ve zpětných vazbách:

 

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY PREZENČNĚ

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY ONLINE

SEMINÁŘE PRO STŘEDNÍ ŠKOLY PREZENČNĚ