Náměty k mediální výchově - 4 hodiny

Číslo akreditace: MSMT- 14522/2018-2-464

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní  seminář

Hodinová dotace: 4 hodiny

Cílová skupina: seminář je určen pro učitele českého jazyka a mediální a občanské výchovy 2. stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Vhodný je i pro vedoucí školních časopisů.

Lektorka: Mgr. Michaela Hantková

Přehled témat výuky:

  • Mediální gramotnost jako klíčová kompetence
  • Jak vytvořit plán volitelného předmětu (kroužku) mediální výchovy
  • Příklady dobré praxe k jednotlivým tématům podle RVP (vnímání mediálního sdělení, tvorba mediálního sdělení, interpretace vztahu mediálního sdělení a reality, vliv médií…)
  • Využití průřezového tématu v hodinách českého jazyka a literatury
  • Založení školního časopisu
  • Informační zdroje k mediální výchově

Cena:  650,- Kč

 

Termín konání:  nový termín semináře vypíšeme po obdržení 5 předběžných přihlášek

Místo konání: Brno

  • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích 

Uzavírka přihlášek:  -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno: 

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu. 

 

 Pokud Vás seminář zaujal, ale termín zatím není uveřejněn nebo vám daný termín nevyhovuje, pošlete nám nezávazně předběžnou přihlášku a my vás oslovíme, jakmile bude určen přesný termín dalšího konání tohoto semináře.

 

Tento seminář je v naší nabídce od září 2014, s vyhodnocením zpětné vazby z realizovaného semináře se můžete seznámit zde:

 

SEMINÁŘE PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY (PŘÍPADNĚ STŘEDNÍ ŠKOLY):