Čtenářská gramotnost na 1. stupni základní školy v praxi - 6 hodin

Číslo akreditace: MSMT- 25422/2016-2-651

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní  seminář

Hodinová dotace: 6 hodin

Cílová skupina: seminář je určen učitelům 1. stupně základních škol

Lektorky: Mgr. Pavla Šoltésová, Mgr. Iveta Matoušková

 

Přehled témat výuky:

  • Výuka čtení na dnešní škole
  • Čtení v jednotlivých ročnících, tak aby rozvíjelo nejvíce klíčových kompetencí (čtení s porozuměním v 1. ročníku, postupné rozvíjení dovednosti číst s porozuměním v dalších ročnících)
  • Metody a formy práce ve výuce čtení (rybí kost, práce s videoukázkou, komiks, klíčová slova) 
  • Práce s různým druhem textů a tvorba úkolů k nim (umělecká literatura, naučná literatura, nelineární text atd.)
  • Rozvíjení čtenářské gramotnosti v naukových předmětech (znalostní bingo, turnaj týmů, metoda ano-ne)
  • Diferencovaná výuka čtení
  •  Aktivity vedoucí k rozvoji čtenářství a vztahu ke knihám (čtenářské dílny, besedy, čtenářské poličky a deníky)

Cena:  990,-

 

Další termín konání:  -

Místo konání: Brno

  • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích 

Uzavírka přihlášek: -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. Pokud Vám potvrzení o odeslání přihlášky na uvedený email nepřijde, odešlete ji prosím ještě jednou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Invalid form ID

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno: 

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu.  

 

 Pokud Vás seminář zaujal, ale termín zatím není uveřejněn nebo vám daný termín nevyhovuje, pošlete nám nezávazně předběžnou přihlášku a my vás oslovíme, jakmile bude určen přesný termín dalšího konání tohoto semináře.

 

Tento velmi úspěšný seminář je v naší nabídce od září 2014 a realizovali jsme ho již dvacetkrát, především v souvislosti výzvou 56 MŠMT - jedna z nabídnutých šablon je zaměřena na přípravu a realizaci čtenářských dílen. Seminář jsme realizovali jak pro zájemce z různých škol, tak jako seminář pro školní sborovnu - v tomto případě se semináře účastnili učitelé 1. stupně + učitelé českého jazyka z 2. stupně. S vyhodnocením zpětné vazby z některých realizovaných seminářů se můžete seznámit zde:

 

  

 

Přehled vzdělávacích kurzů