Asistent pedagoga ve školní praxi - 6 hodin

Číslo akreditace: MSMT- 25422/2016-2-651

Forma vzdělávacího programu: prezenční, interaktivní sebezkušenostní seminář

Hodinová dotace:  6 hodin 

Cílová skupina: seminář je určen asistentům pedagoga z různých typů škol

 

Lektor:  Mgr. Alice Vašáková

Přehled témat výuky:

 • Legislativní ukotvení pozice asistenta ve školním systému
 • Organizační a vztahová síť školy, klima školy, pozice asistenta
 • Kompetence asistenta pedagoga, charakteristické činnosti a způsoby práce
 • Spolupráce asistenta s pedagogem, role asistenta ve výuce, komunikace v průběhu vyučovací hodiny, koordinace činností 
 • Vliv asistenta na klima třídy
 • Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami: charakteristiky jednotlivých typů zdravotního postižení, popis změněných vzdělávacích potřeb, nároky kladené na práci asistentů
 • Navázání kontaktu asistenta se žákem se SVP, specifika komunikace, dojednávání forem podpory se žákem
 • Aktivizace žáka, podpora a posílení jeho kompetencí
 • Využití potenciálu asistenta pedagoga ve škole: spolupráce asistentů, pomoc při vyhledávání nových informací a metod práce se žáky se SVP
 • Spolupráce asistentů se školskými poradenskými zařízeními, zákonnými zástupci
 • Podpora asistentů ve škole - ŠPP, metodické vedení

Cena:  740,- Kč

Termín konání: zima 2018

Místo konání: Brno

 • seminář se uskuteční v Brně-Žabovřeskách v učebně společnosti EVERESTA na ulici Stránského 28 - ve 2. patře budovy TECHMASEXPORT přímo u zastávky tramvaje č. 1, vedle obchodního centra BILLA; místo je dobře dostupné MHD (tramvaj číslo 1 - zastávka Stránského, tramvaj číslo 3 a 11 - zastávka Rosického náměstí, autobus č. 44 a 84 - zastávka Rosického náměstí); příjezd automobilem z ulice Horova, možnost parkování přímo před budovou nebo v přilehlých ulicích 

Uzavírka přihlášek: -

 

Na seminář se můžete přihlásit jedním z následujících dvou způsobů:

1. Vyplňte a odešlete následující přihlašovací formulář, potvrzení o úspěšném odeslání přihlášky dostanete na email označený červenou hvězdičkou. V případě, že se na seminář hlásí více účastníků z jedné školy, může přihlašovací formulář vyplnit buď každý sám, nebo stačí jméno, příjmení, titul a datum narození dalších účastníků z jedné školy napsat do poznámky:

Jméno, příjmení, titul: Email:* Poznámka: Název školy: Přihlášení na seminář Bezpečnostní kód:* Prosím, opište bezpečnostní kód. captcha code reload Ulice, číslo: Město, PSČ: Datum narození: Aprobace: IČ: Číslo účtu: Způsob platby: Informace o účastníkovi semináře: Informace o škole: Zvolte místo a termín konání semináře : Email: Telefon:

2. Stáhněte si níže přiloženou přihlášku na seminář ve formátu Word a vyplněnou ji odešlete jako přílohu emailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu EDUPRAXE, s.r.o., Říčanská 27, 641 00  Brno: 

 

Po obdržení vaší přihlášky Vám potvrdíme zařazení mezi účastníky semináře a zašleme Vám pozvánku s podrobnými informacemi o semináři a zálohovou fakturu. 

 

Tento seminář je v naší nabídce od září 2014, od září 2015 ho nabízíme nově s časovou dotací navýšenou na 6 hodin. Se zpětnou vazbou z realizovaných seminářů se můžete seznámit zde: 

 

 

 

Pokud Vás seminář zaujal, ale termín zatím není uveřejněn nebo vám daný termín nevyhovuje, pošlete nám nezávazně předběžnou přihlášku a my vás oslovíme, jakmile bude určen přesný termín dalšího konání tohoto semináře.

Přehled vzdělávacích kurzů